Jestem psychoterapeutą w procesie certyfikacji oraz trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych.

Wspieram dorosłych oraz pary i rodziny w kryzysie, doświadczające trudności we wzajemnych relacjach. Pracuję jako psychoterapeuta w Klinice Psychoterapii Rodzin i Par "Znaczenie" w Krakowie, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię rodzin i par, również w koterapii.

Ukończyłam 5-letnie całościowe szkolenie z psychoterapii w nurcie systemowo-psychodynamicznym, realizowane w ramach Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem absolwentką szkolenia trenerskiego w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, uprawniającego do prowadzenia warsztatów umiejętności psychospołecznych oraz Studium Psychologii i Psychoterapii w Instytucie Psychologii Stosowanej w Warszawie. Ukończyłam dwuletnie szkolenie “Myślenie psychodynamiczne w praktyce klinicznej” prowadzone przez Józefę Cisek, certyfikowaną superwizorkę i psychoterapeutkę Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży i praktyk m.in. w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie, w Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jako psychoterapeuta rodzin i par pracowałam w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin Stowarzyszenia "Dobrej Nadziei” oraz Klinice Małżeńskiej w Małopolskim Centrum Psychoterapii w Krakowie, gdzie prowadziłam psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię małżeńską.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, w której kadencyjnie pełniłam funkcję Sekretarza Sekcji oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia EFT. W ramach rozwoju zawodowego podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Aktualnie uczestniczę w kursie z zakresu psychoseksuologii organizowanym przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego oraz w szkoleniu z psychoterapii par w nurcie EFT (Emotionally Focused Couple Therapy / terapii par skoncentrowanej na emocjach), prowadzącym do uzyskania międzynarodowego certyfikatu terapeuty par EFT przyznawanego przez ICEEFT (International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy).

Jako terapeuta stosuję głównie systemowo-psychodynamiczny nurt rozumienia sytuacji problemowej, z uważnością na potrzeby zgłaszane przez osoby zwracające się do mnie o pomoc. W swojej pracy opieram się również na metodach terapii skoncentrowanej na emocjach. Wierzę, że warunkiem skutecznej pomocy jest wiedza, doświadczenie i wrażliwość. Staram się nieustannie je w sobie rozwijać. Wierzę, że wszyscy możemy zmieniać świat na lepsze, zmieniając przede wszystkim siebie. Zmiany wiążą się z przełamywaniem utartych schematów i mogą budzić lęk. Są wyprawą w nieznane. Pragnę towarzyszyć Ci w tej podróży.

Zapraszam na spotkanie.

Beata Krzyżanowska - ZnanyLekarz.pl