Być może poszukujecie psychoterapeuty z konkretnych powodów, takich jak gwałtowne kłótnie, problemy seksualne czy romanse, które uznaje się za świadectwo niedopasowania czy zaniku miłości.

Być może nie potraficie rozmawiać o problemach w Waszym związku ani ich rozwiązywać. Powtarzające się lub piętrzące trudności niszczą więź między Wami.

Wraz z upływem czasu poznajecie się coraz lepiej, ale również zmieniacie. Zdarza się, że niełatwo jest zaakceptować poglądy czy zachowania partnera. Możecie mieć poczucie, że Wasze drogi się rozeszły; że niewiele trzyma Was ze sobą.

Więź łącząca każdą parę jest niepowtarzalna. Stanowi wypadkową niepowtarzalności każdej z tworzących ją osób.

A jednak wspólnym mianownikiem konfliktów często okazują się wzajemne niezrozumienie swoich oczekiwań i obaw; rozdarcie między potrzebami indywidualnymi a potrzebami wynikającymi ze wspólnego życia; dotkliwie odczuwana niewspółmierność tego, co się partnerowi daje, i tego, co się od niego otrzymuje; rozbieżne wizje szczęśliwej relacji.

Towarzysząc Wam w rozmowach o Waszym związku, będziemy Was zachęcać do przyjrzenia się łączącym Was relacjom z różnych perspektyw. Nie tylko własnej, lecz również z perspektywy partnera, a przede wszystkim z perspektywy Waszej dwójki jako pary.

Będziemy Was wspomagać w Waszym wspólnym wynajdywaniu nowych sposobów myślenia; alternatywnych wyjaśnień zaistniałych sytuacji; innych niż dotąd, satysfakcjonujących dla każdego z Was zachowań. Będziemy pobudzać Was do odkrywania Waszych własnych sposobów zwiększania swojego zaangażowania w relację i jej polepszania.

Niektóre osoby rozważające możliwość podjęcia psychoterapii dla par obawiają się, że terapeuta sprzymierzy się z ich partnerem, na przykład w obwinianiu za trudności w relacji. Rozumiemy ten niepokój i zapewniamy, że bezstronność psychoterapeuty uważamy za jeden z podstawowych warunków udanej psychoterapii par.

Spotkania w psychoterapii par trwają zazwyczaj 80-90 minut i odbywają się co dwa tygodnie.